A hormonális egyensúlyzavar bármilyen életkorban megjelenhet a nőknél és a férfiaknál egyaránt. Ami a reproduktív egészséget illeti, a nők esetében a leggyakrabban diagnosztizált hormonális egyensúlyzavarok lehetnek: az ovuláció elmaradása (anovuláció), a policisztás petefészek szindróma (PCOS) és a prolaktin-túltermelődés (hiperprolaktinémia). A férfiaknál is előfordulhatnak hormonális egyensúlyzavarok, ilyen lehet például az alacsony tesztoszteronszint. Az egyik vagy mindkét partner hormonális egyensúlyzavara megnehezítheti a fogamzást és a terhesség létrejöttét.
Milyen tünetei lehetnek a hormonális egyensúlyzavarnak?
Gyakran előfordul, hogy a hormonális egyensúlyzavart nem diagnosztizálják egészen addig, amíg az egyén meddőséget nem tapasztal.
Leggyakrabban előforduló tünetei lehetnek például:
- Szabálytalan, illetve erős fájdalommal járó menstruáció
- Két menstruáció közötti köztes vérzés
- Megmagyarázhatatlan eredetű súlygyarapodás, illetve fogyás
- Székrekedés vagy hasmenés
- Erős hajhullás, illetve fokozott szőrnövekedés az arcon, a mellkason és a háton
- Szorongás, depresszió, álmatlanság, memóriavesztés
- Fáradtság, alacsony energiaszint, hőhullámok
- A férfiak esetében előforduló tünetek lehetnek: potenciazavar, hajhullás, alacsony spermiumszám.
A hormonális egyensúlyzavar a meddőség kialakulásának egyik legfőbb oka. Az esetek többségében azonban gyógyszeres kezeléssel, életmódváltással, illetve különféle támogatott kezelésekkel – mint például az akupunktúra – hatékonyan kezelhető.
Akupunktúra kezelés
A kutatások kimutatták, hogy az akupunktúra hatékony, biztonságos és természetes kiegészítő módszerként szolgál a hormonális egyensúlyzavarok kezelésére. A hagyományos kínai orvoslás az emberi testet, mint egészet szemléli, éppen ezért a kezelések során különösen nagy hangsúlyt kap a belső harmónia és az egyensúly megteremtése. Az akupunktúrás kezelés célja a test egyensúlyának és a szervek harmóniájának helyreállítása a fő meridiánok és akupunktúrás pontok stimulálásával.
A hormonális egyensúlyzavar általában bizonyos szervek – például a Vese, a Lép és a Máj – működési zavaraival hozható összefüggésbe. A beteg konkrét diagnosztizálásához az akupunktőr először felveszi a beteg anamnézisét, megfigyeli a tüneteket, megvizsgálja a nyelvet és ellenőrzi a pulzust. Mindezen megfigyelések alapján egy konkrét kezelési tervet készít a páciens számára. Az akupunktúrás kezelések minden esetben személyre szabottak, egymástól eltérőek, mivel soha nem fordul elő két teljesen azonos eset.
Az akupunktúra egy természetes gyógymód, ezáltal a várható eredményei csak több hónapos rendszeres kezelések után érhetők el. Az eredmények azonban pozitívak, hosszantartóak, és mellékhatások nélküliek. Fontos megjegyeznünk, hogy a jobb hormonális egyensúly elérése érdekében érdemes legalább pár hónapon keresztül akupunktúrás kezelésre járni, és ugyanez javasolt a tervezett teherbeesés megkezdése előtt is. A hosszabb ideig tartó kezelés nagyban segíti a megfelelő hormonális egyensúly elérését.
Szeretettel várom magukat.
Elérhetőség:
Budapest– Vietkimhong Klinika, 1051 Budapest, Arany János u.33, 1.em.2, 127-es vagy 125-ös kapucsengő. Rendelési idő: Hétfő, Péntek, 10:00- 17:00, Dr. Nguyen Hong, Tel: +36 70 943 1878, Email: hongnbcc@gmail.com